Služby

Pravidelné prohlídky

  • Preventivní prohlídky jsou jednou z nejdůležitějších návštěv u zubního lékaře.
  • Zanedbání preventivního vyšetření může vést k takových poškozením chrupu, které se musí poté složitě a draho léčit.
  • Doporučená doba je 1 x ročně.

Dentální hygiena

Dentální hygiena je neodmyslitelnou součástí stomatologické péče. Její návštěva je indikována u pacientů s malhygienou, krvácením a záněty dásní, paradontózou, zvýšenou kazivostí zubů, zvýšenou citlivostí zubů, zápachem z úst a zabarvenými zuby například od kouření. 

Dentální hygienistka Vám bezbolestně odstraní zubní kámen ultrazvukovou sondou, zuby vyleští a provede fluoridaci zubů gelem s vysokým obsahem fluoridů pro posílení skloviny a snížení jejich kazivosti.

A nakonec Vám ukáže fotku Vašeho chrupu před a jejím zákroku.

Návštěva dentální hygieny trvá přibližně 45 minut.

Doporučený interval je jednou za půl roku, nejméně však jednou za rok.
Chirurgie

Jednou z nejčastějších typů chirurgických zákroků je extrakce neboli trhání zubů. U nás ale jen tehdy, kdy už není možná léčba ani zachování nebo obnovení zubu.

Ale naši klienti se nemusí bát. Když k tomu dojde, bude to u nás rychle a bezbolestně u zubů mléčných, trvalých i komplikovaných zubů moudrosti.

Používáme přesné diagnostické zařízení, moderní chirurgické nástroje, speciální léky a stehy pro lepší hojení po vytržení.

Protetika

  • Korunka

Při rozsáhlém poškození zubu kazem nebo odlomením je možná rekonstrukce zubu pomocí fixní protetiky (korunky). Po dostavbě pahýlu a jeho otisknutí se v laboratoři zhotoví individuální korunka.

  • Můstek

Při ztrátě jednoho nebo více zubů je možná jejich náhrada. Při menších mezerách v chrupu lze použít protetiku fixní (můstek), při rozsáhlejších defektech pak protetiku snímací (protézy).

  • Implantát

Zubní implantáty jsou náhrady chybějících zubů, které jsou stejně jako Vaše zuby pevně uchyceny v čelisti. Zubní implantáty jsou titanové šrouby, které jsou bezbolestně zavedeny přímo do čelistní kosti. Titan lidský organismus dobře snáší a po krátké době několika týdnů dochází k pevnému připojení kosti k implantátu, Zubní implantát tak nahradí kořen ztraceného zubu. Na titanový šroub se poté upevňuje zubní náhrada - buď korunka nebo můstek, pokud je třeba nahradit více chybějících zubů či celková protéza.

Estetická stomatologie

Funkčně i estetický výsledek Vám zajistíme díky kombinaci kompozitních výplní, tenkých estetických faset, keramických a dentálních implantátů.

Staré i černé amalgámové výplně lze nahradit kompozitem - bílou plombou. Zuby takto restaurované vypadají jako by nikdy nebyly poškozeny.